E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Gjithçka e kryer, Milan zgjedh trajnerin e ri

Mungon zyrtarizimi, por është vetëm çështje kohe.

Ralf Rangnick do të jetë trajneri i ri i ekipit të Milanit.

Tekniku gjerman tashmë iu ka dhënë fund të gjitha dyshimeve dhe ka zgjedhur aventurën e re në krye të kuqezinjve pas disa negociatave sfilitëse që nisën që në dhjetorin e vitit të kaluar.

Sipas mediave italiane tashmë është gjithçka e kryer dhe detajuar në mënyrë perfekte.

Rangnick do të marrë një rol të ri dhe shumë sfidues tek Milan që nuk është parë më përpara në futbollin italian.

Ai do të jetë trajner, drejtor teknik dhe përgjegjës për zonën mjekësore.

Me gjithë këto detyra në shpatulla, shtëpia kuqezi është duke rishikuar dhe pozicionin e Paolo Maldinit, të cilit me ardhjen e gjermanit, do t’i ofrohet një post i ri që me shumë mundësi nuk do ta pranojë, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...