E diel, 17 Tetor, 2021
17.5 C
Tirana

Gjermani/ 24-vjeçari somalez vret 3 persona me thikë dhe plagos disa të tjerë

Një persona ka vrarë me thikë 3 persona dhe ka plagosur disa të tjerë. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Wurzburg të Gjermanisë, teksa agresori është arrestuar nga autoritetet policore.

Policia e identifikoi të dyshuarin si një 24-vjeçar nga Somalia, cili  jetonte në Wuerzburg. Ende nuk dihet saktësisht se sa është numri i të plagosurve, dhe motivet që e çuan të riun që të kryente një akt të tillë, shkruan ABC News.

“Ai kishte një thikë vërtet të madhe dhe po sulmonte njerëzit. Dhe pastaj shumë njerëz u përpoqën t’i hidhnin karrige ose cadra ose telefona celularë dhe ta ndalonin.” Policia më pas iu afrua dhe mendoj se u qëllua, ju mund ta dëgjoni atë qartë.”, tha një dëshmitare.

Policia ka mbyllur pjesë të qendrës së qytetit për një “operacion madhor” dhe u kërkoi banorëve që të qëndrojnë larg.

“E kemi arrestuar të dyshuarin. Nuk ka indikacione që të kemi të bëjmë me një tjetër të dyshuar. Nuk ka rrezik për popullatën,” njoftoi policia në Twitter.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...