Kryesore

“Gënje sa të duash, dosjet dhe faktet janë aty”/ Kulluri-ish ministres: Mos shit kolegët!


               Publikuar në : 19:38 - 10/09/19 M. S

Një dokument i publikuar në gjykatë nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka sjellë në fokus skandalin e fiksjes së radarëve. Ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, është prononcuar pas deklaratës së Tahirit, e pas këtyre replikave ka ardhur një reagim dhe nga ish-sekretari i Ministrisë së Mbrojtjes, Edvin Kulluri.

Kodheli “sqaron” shkresën e Tahirit

Ky i fundit akuzon drejtëpërdrejtë Kodhelin, se ka shitur shokët. Ai me ironi shkruan në një status në Facebook se Kodhelit i ka “djegur” puna e radarëve, e ndërsa shiti kolegët për të hequr përgjegjësinë nga vetja. Kulluri e ka paralajmëruar Kodhelin, që sado të gënjejë, dosjet dhe faktet janë aty.

Statusi

Shoqes Kodheli i paska “djegur” puna e radareve! Vrap e ne Neës 24 per te folur! Ja keshtu fillon e shqetesohesh, por mos shit koleget nese mendon te heqesh pergjegjesine nga vetja! E di mire vete ti pse anulove proceduren e mirembajtjes se Sistemit te Vezhgimit te Hapsires Detare qe gjete gati ne Ministri per gjoja “mungese fondesh” kur fondet ishin ne buxhet dhe te planifikuara dhe miratuara. Por duhet te sqarosh edhe pse e prokurove dhe me fond akoma me te larte kete sherbim disa muaj me pas. Apo pse ju dha sherbimi kompanise qe ishte perjashtuar nga procedura per mos-zbatim kontrate nga paraardhesi qe perflet pa lidhje! Genje sa te duash por mos harro qe dosjet dhe faktet jane aty!


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT