E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Gazetari Hoxha publikon foton: Ky është vrasësi i Everest Çakës

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka publikuar foton e vrasësit të Everest Çakës, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e 11 majit në  qytetin e Elbasanit.

I ftuar në ”ABC News”, Hoxha u shpreh se imazhi i autorit është marrë nga kamerat e sigurisë së një karburanti në Elbasan.

Hoxha shtoi se pas krimit autori është larguar, ka ndërruar rrobat dhe tek një pikë karburanti ka pritur taksi për t’u larguar nga qyteti

Artan Hoxha: “Ky është autori i vrasjes së Everest Cakës. Është në ambientet e një karburanti në pritje të një taksie për të shkuar në një destinacion tjetër.Ka bërë një gabim, ka qëndruar përballë kamerave në një pikë karburanti duke pritur taksi. Policia ka vënë në dispozicion 10 mijë euro për këdo që jep informacion”, u shpreh gazetari dhe publikoi foton e mësipërme. Dyshimet janë që ai vazhdon të jetë në Shqipëri. Ai atë e ka si punën e radhës. Publikimi i imazheve të tyre i nxjerr nga qarkullimi”.

Atentati mafioz në Elbasan

41-vjeçari Everest Çaka u ekzekutua në një atentat mafioz në Elbasan, në sy të bashkëshortes së tij.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:10 minuta në lagjen “Skënderbe”, teksa 41-vjeçari i cili njihej edhe me emrin Ibrahim Çaka, ishte duke udhëtuar me automjetin tip ‘Opel’ së bashku me bashkëshorten e tij Silvana Çaka. Autorët i kanë prerë rrugën, dhe e kanë qëlluar Çakën brenda në makinë, duke i shkaktuar atij vdekjen e menjëhershme.

Viktima, me precedentë penalë

Pista kryesore ku po hetohet është ajo e larjes së hesapeve, pasi viktima ishte një person me precedentë penalë si dhe kishte lidhje të afërta me persona të njohur të botës së krimit në Elbasan.

Ai ka qenë i dyshuar për vrasjen e shoferit Gëzim Alikaj, ngjarje e ndodhur rreth 11 vite më parë tek zona e Doganës në Elbasan. Everest Çaka, është dyshuar edhe për një ngjarje tjetër të rëndë, e ndodhur në mars 2011, ku në lagjen “Syrja Dylgjeri”, u qëlluan me nga një plumb në kokë teksa flinin në një dhomë, dy vëllezërit Xhelal dhe Pëllumb Mahmuti, si dhe babai i tyre, Emin Mahmuti.

Viktimës i kanë vrarë vite më parë vëllain në Barcelonë, ndërsa ai është djali i tezes së Arjan Spahiut i ekzekutuar në nëntorin e vitit të kaluar në Belgjikë. Ky i fundit gjithashtu ishte kunati i Erion Alibejn, i cili ndodhet pas hekurave për organizimin e disa vrasjeve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...