E hënë, 18 Janar, 2021
7 C
Tirana

Gazetari bën deklaratën e fortë: Kam informacione, Thaçi rikthehet në prill

Gazetari Valon Syla ka dhënë një lajm të bujshëm, duke pretenduar se ish-presidentit Hashi Thaçi do të rikthehet në Kosovë brenda muajit prill.

I ftuar në  emisionin “Pressing në T7”, Syla këmbënguli se ka informacione të sigurta nga Gjykata Speciale por nuk ka dhënë arsyen përse. Ndërkohë që më tej, e ka cilësuar Thaçin si një nga dy figurat që do të futen në historinë e vendit.

“Kam informacione që Hashim Thaçi kthehet në prill. Në historinë e Kosovës kanë me u mbajtë Hashim Thaçi dhe Ibrahim Rugova,”- ka shtuar ai.

Hashim Thaçi bashkë më tre ish-udhëheqës, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi ndodhen në Gjykatën e Hagës. Të katër zyrtarët më të lartë të Kosovës, akuzohen për arrestim të paligjshëm, vrasje dhe torturë, të cilat konsiderohen si krime lufte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...