E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

“Furtuna” COVID-19, Krislen Keri jep arsyet e dorëheqjes

Një ditë pas dorëheqjes si kreu i Autoritetit të Aviacionit Civil, Krislen Keri ka falenderuar kryeministrin dhe stafin e tij që për dy vite i dhanë mundësinë, siç thotë ai, për ta shndërruar AAC në një institucion të standardit të BE. Ish-kreu i Autoritetit të Aviacionit Civil, në një reagim në Facebook, ka sqaruar arsyet e largimit. Ai thumbon edhe kundërshtarët, duke theksuar se pa ta, ai nuk do të kërkonte më shumë përgjegjësi nga vetja.

“Të nderuar miq, ka qenë një privilegj për mua të drejtoj Autoritetin e Aviacionit Civil për 2 vite. Mirënjohje për besimin Kryeministrit dhe stafit të tij, ku përgjatë këtyre dy viteve më dhanë mundësinë për ta shndërruar AAC në një institucion të standardit të BE.

Ka qenë një eksperiencë ku janë çertifikuar kompani të reja por edhe rrefuzuar çertifikime kompanish kot e më kot, ku aeroporti jonë i vetëm për herë të parë filloi të operoi siç duhet dhe sipas ligjit, ku kompanitë ajrore kuptuan që shqiptarët nuk mund të lihen rrugëve në mënyrë të papërgjegjshme, ku për herë të parë u futën çmime biletash me kosto të ulët dhe ku për herë të parë vendi i punës së gjithësecilit kishte peshën specifike që jep ligji, autoritet!

Jam i bindur që kolegia Kraja do të bëj një punë të mirë në vijimin e ndjekjes së prioriteteve të qeverisë.

Ndërkohë bashkë dhe për aviacionin civil shqiptar shihemi tek Aviacioni.com, këtu në FB https://m.facebook.com/aviacioni.al/ 🙂

Ps. Falenderime për bashkëpuntorët dhe më shumë falenderime për kundërshtarët, pa ju s’do të isha ky që jam. Respekte”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zhdukja e biznesmenit Pecorelli në Shqipëri, Prokuroria italiane nis hetimet

Prokuroria e Peruxhas ka nisur hetimet për zhdukjen e biznesmenit italiant Davide Pecorelli. Makina që ish-arbitri kishte marrë me qira u gjet e djegur...

Blerja e 300 mijë maskave për ushtrinë, SPAK nis hetimet për ministren Xhaçka

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, (SPAK) ka nisur hetimet për ministren e Jashtme, Olta Xhaçka. Hetimi lidhet me me dy tendera...

Masakrimi i çiftit Pasho në Itali, nën hetim edhe dy persona të tjerë (Emrat)

Misterit të vrasjes dhe masakrimit të çiftit Pasho në Itali, i janë shtuar edhe 2 persona të tjerë duke e çuar në 3 listën...

Topalli apel qytetarëve: Rama, Meta dhe Basha duhet të ikin më 25 prill

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka kërkuar bashkimin e shqiptarëve kundër Edi Ramës, Lulzim Bashës e Ilir Metës. Topalli u shpreh se vendi...

Zbulohet oferta zyrtare, Interi gati të ndryshojë pronësi

Teksa INter pritet të ndryshojë pronësi, janë përcaktuar hapat e ardhshëm në nivel klubi. “BC Partners” do të përfundojë analizën e llogarive të Interit...