E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Fshehu për 3 muaj tezen e vde*ur në bagazhin e makinës, për ti marrë pensionin

Një 55-vjeçar është vënë në pranga nga ana e policisë greke, pasi akuzohet për ‘vrasje me paramendim’ të tezes së tij. I prangosuri ishte nën vëzhgim, pas denoncimit që bënë fqinjët për zhdukjen e tezes 69-vjeçare, e cila u gjet e vdekur në bagazhin e në makine në shtëpinë e saj.

Sipas policisë, gruaja kishte vdekur dhe i arrestuari e mbante të fshehur, për t’i marrë pensionin. Kjo ngjarje e rëndë ka tronditur mbarë opinionin publik në Greqi. 69-vjeçarja kishte kohë që nuk jepte shenja jete në Pogoni, ku dhe jetonte. Policia më në fund kontrolloi shtëpinë e saj, dhe siç raporton epirus-tv-news.gr, trupi i saj u gjet në një bagazh të mbyllur në bodrum.

55-vjeçari u arrestua të premten, pasi 34 pilula pa recetë u gjetën në shtëpinë ku jetonte me tezen e tij 69-vjeçare. Hetimi identifikoi gjithashtu trupin e tezes së tij, si rezultat i së cilës u ngrit një çështje kundër tij për ‘vrasje me dashje’.

Sipas policisë, tezja e tij kishte vdekur në dhjetëditëshin e dytë të majit nga shkaqe patologjike dhe, duke dashur që ai të vazhdonte të merrte pensionin e saj, e fshehu trupin e saj në bodrum.

Ekspertiza mjeko-ligjore tregoi se vdekja e gruas ndodhi 2-3 muaj më parë, ndërsa për shkak të prishjes së avancuar të trupit, nuk janë përcaktuar shkaqet e sakta të vdekjes së 69-vjeçares, nëse është vepër penale apo vdekje nga shkaqe patologjike. Së fundmi është urdhëruar një ekspertizë mjeko-ligjore.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...

VIDEO/Drogë, armë e vjedhje energjie, momenti i arrestimit të volejbollistit

Një volejbollist ka rënë në prangat e policisë, pasi është kapur me armë zjarri, municion luftarak dhe kokainë. Volejbollisti 26-vjeçar i identifikuar si Eraldo...