E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

Frikë nga virusi/ Lojtarët e ekipit gjerman ruajnë distancën nga kundërshtarët dhe humbasin 37 me zero

Një skuadër futbolli gjermane është mundur me rezultatin 37 me 0, pasi lojtarët e saj ruanin distancën nga kundërshtarët sepse kishin dëgjuar që disa prej tyre ishin të infektuar me koronavirus.

Ekipi amator Ripdorf, i cili luan në një nga ligat amatore të futbollit gjerman, u “shkatërrua” nga SV Holdenstedt. Por ndeshja u vu në diskutim pas pretendimeve se një lojtar i Holdenstedt kishte pasur kontakte me dikë të rezultuar pozitiv me COVID-19.

Megjithëse klubi i Ripdorf bëri kërkesë në federatë për të shtyrë këtë ndeshje, kërkesa e tyre nuk u mor në konsideratë dhe ata u detyruan të zbrisnin në fushë.

Mirëpo, vetëm shtatë lojtarë të skuadrës pranuan të zbrisnin në fushë, pasi pjesa tjetër refuzoi të luante.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...