Formula 1/ Ferrari i Sainz përplaset me kampionin e botës në testimet e sotme

Sezoni i Formula 1 nuk ka startuar ende dhe duket se Sainz e ka marrë me ngut dhe dëshirë të tepruar këtë aventurë të re me Ferrarin.

Në pistën e Bahreinit, në Sakhir, u mbyll sot dita e fundit e testimeve parasezonale.

Ngjarja e ditës ishte prekja e makinave Ferrari (Sainz) dhe Alfa Romeo e ish kampionit të botës Kimi Raikonen.