Kuriozitete

“Flija në karrige”, ja gjesti prekës që Agron Llakaj ka bërë për Bes Kallakun


               Publikuar në : 21:41 - 24/06/19 Enno

Aktori i njohur i humorit, Bes Kallaku shprehet Agron Llakaj ishte një nga personat e parë që e ka ndihmuar në vitet e tij të para në karrierë.

Kallaku, i ftuar në një emision televiziv tha se e ka nisur karrierën e tij në një moshë shumë të vogël dhe udhëtonte nga Bubqi për në Tiranë për të marr pjesë në spektaklin Portokalli.

Ai deklaroi se në ditët e para ai flinte në karrige dhe ndihma e parë i erdhi nga moderatori i asaj kohe i Portokallisë, Llakaj.

“Nuk e kam thënë kurrë, por ja vlen ta them që Agron Llakaj ka qenë një nga ata që ka kontribuar jashtëzakonisht shumë për mua. Nuk dua ta bëj bajat fare, por në fillimet e mia flija në karrige. Agron Llakaj ka qenë personi që më hapi derën e shtëpisë dhe më tha hajde fli tek shtëpia ime,” deklaroi aktori i mirënjohur në emision.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT