E hënë, 17 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Fitoi “San Remon” 10 vite më parë, këngëtari arrestohet duke vjedhur

Rojet e qendrës tregtare La Rinascente në Milano nuk i besonin syve kur ndaluan personin që po tentonte të largohej me 6 bluza të kushtueshme, me vlerë rreth 1200 euro.

Bashkë me një zonjë 53 vjeçare, edhe ajo e ndaluar, ishte një fytyrë shumë e njohur e muzikës italiane, 34 vjeçari Marco Carta. Këngëtar me origjinë nga Sardenja, Carta pas suksesit në talent show si “Amici” triumfoi në Festivalin e San Remos në vitin 2009, duke shitur ndër vite qindra mijëra disqe, raporton A2.

Së fundmi, ai ishte shndërruar edhe në personazh mjaft i dashur në programe të RAI-t italian.

Për këngëtarin shuma e bluzave ndoshta mund të ishte mbuluar lehtësisht, por ndoshta tundimi i emocioneve të forta bëri që të provonte si pasojë edhe burgun e Milanos. Këngëtari, që kishte hequr edhe etiketat magnetike bluzave të markës, ndodhet tashmë në arrest shtëpie.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë Partinë Demokratike

Nga: Roland Qafoku Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në Partinë Demokratike të krijon idenë se jo...

Drejtori ekzekutiv i Pfizer: Normalitetit do t’i rikhehemi në pranverë

"Jeta së shpejti mund të kthehet në normalitet pas dy vitesh ndërprerjeje pandemike", tha shefi ekzekutiv i Pfizer, në një intervistë me "Le Figaro". “Së...

“Faleminderit, më nxorre debile”, “kriset” miqësia mes Arjolës dhe Monikës

"Vëllai i Madh" ka shkaktuar shumë debate të nxehta mes bonorëve, dhe shkak është bërë loja “Shtet, qytet”. Një përplasje e fortë është krijuar...

6 rregullat e arta për t’u pasuruar e për t’u bërë milioner

E vetmja gjë që ju pengon nga të qenurit milioner është ideja juaj se çfarë do të thotë të jesh i tillë, sipas milionerit...

7 mënyra për të reduktuar stresin dhe për të lehtësuar depresionin

Është shumë e zakonshme që njerëzit që vuajnë nga depresioni, të ndjehen të stresuar dhe të mbingarkuar. Stresi mund të përkeqësojë simptomat e depresionit,...