E martë, 21 Shtator, 2021
18.5 C
Tirana

Filo letër për anulimin e TEC-it/Klosi: Zhurmë për sherr!

Pas letrës së kryetarit të Bashkisë së Korçës, Sotiraq Filos, i cili kërkon refuzimin e kërkesës së kompanisë GPP për ndërtimin e një TEC-i me gaz në afërsi të qytetit të Korçës, ka reaguar ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi.

Sotiraq Filo letër dy ministrave të Ramës për TEC-in në Korçë

Ministri Klosi, përmes një reagimi në ‘facebook’ i përgjigjet kryebashkiakut duke e cilësuar debatin ‘një zhurmë tipike e politikës së sajesave për sherr!’, pasi sipas tij, s’ka asnjë autorizim e asnjë leje.

Klosi mohon të jetë dhënë leje për ndërtimin e TEC-it, ndërkohë që shprehet se është dhënë thjesht një miratim në parim, si investim strategjik.

“TEC-i Korçës një zhurmë tipike e politikës së sajesave për sherr! S’ka asnjë autorizim e asnjë leje jo e jo, po thjesht një miratim në parim si investim strategjik. Për sa kohë s’ka një projekt të standardeve të BE-së, s’ka asnjë shans jo për të nisur punë, po për asnjë autorizim!”, shkruan ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...