E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Fejesë në anijen ushtarake/ Artur Meçollari padit Shtabin dhe Ministrinë e Mbrojtjes

Pas shkarkimit nga detyra si Komandanti i Forcës Detare, Artur Meçollari ka paditur Shtabin e Përgjithshëm dhe Ministrinë e Mbrojtjes. Nëpërmjet padisë, Meçollari i kërkon gjykatës që t’i japë komandën e kapitenit të marinës shqiptare.

Më 26 gusht 2020, Meçollari u largua nga posti, pasi media publikoi pamjet se si anija e flotës ushtarake ishte dekoruar për një ceremoni private martesore.

Meçollari e mohoi që anija të ish-dekoruar me urdhrin e tij, dhe tha se gjithçka kishte ndodhur pas një telefonate nga eprorët e tij në Ministrinë e Mbrojtjes.

Dhëndri nuk ishte vetë ushtarak, por dëshironte të organizonte ceremoninë e dasmës në anijen ushtarake, pasi ishte djali i një ish-ushtaraku.

“Shkarkimi nga detyra ka ardhur pasi nuk ka respektuar rregullat e sigurisë, dhe ka shkelur statusin e ushtarakut duke organizuar një event pa dijeninë e strukturave përkatëse”, bënte me dije në atë kohë ministria.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po xhironte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi. Por,...

CDU-ja gjermane: Vazhdimësi apo drejt së ardhmes së panjohur?

CDU, partia në pushtet në Gjermani, po zgjedh në votim virtual kryetarin e ri të partisë. Në postin e kancelarit, kryetari i ri do...