E mërkurë, 24 Nëntor, 2021
14.5 C
Tirana

Falsifikonte dokumentet e pronave, lihet në burg ish-kreu i Kadastrës në Vlorë

Ish-kreu i Kadastrës së Vlorës, Klodjan Troçi, do të qëndrojë në burg. Vendimi është caktuar sot nga Gjykata e Vlorës.

Gjyqtari Enkel Peza, pasi dëgjoi pretendimet e mbrojtjes dhe të prokuror Alfred Sali, ka vendosur që Troçi të qëndrojë nën masën e sigurisë “arrest në burg”. Troçi akuzohet se në bashkëpunim me zyrtarë të tjerë, tashmë të arrestuar, falsifikonin dokumentet e pronave.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e Troçit, policia gjeti edhe një shumë parash. 100 kartëmonedha 500 euro i janë gjetur ish-kreut të Kadastrës së Vlorës. Po ashtu, veçmas u gjet edhe shuma tjetër prej 15 mijë eurosh.

Troçi u vu në pranga pas hetimeve disa javore, për tjetërsimin e pronave në bregdetin e jugut. Ai dyshohet se ka bashkëpunuar nga viti 2019 deri në vitin 2021 me Bardhyl Gjikën, i cili drejtoi drejtorinë e administrimit të tokave në Vlorë dhe specialistin në drejtorinë e administrimit të tokave, Kreshnik Mino për “falsifikim të dokumenteve të pronësisë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sherr mes adoleshentëve në Tiranë, plagoset 17-vjeçari

Një sherr për konflikte të dobëta ka ndodhur në zonën e Laprakës, në Tiranë. Një 17-vjeçar me inicialet A. S., ka përfunduar në spital...

Mbi modelin Ramiz Alia

Nga: Genc Pollo Në 31 mars 1991, katër muaj pas themelimit të Partisë Demokratike, u mbajtën zgjedhje parlamentare, të cilat, për herë të parë mbas...

Fuste në vend mallra “si ndihmë humanitare”, procedohet përfaqësuesi i shoqatës

Dogana ka goditur një skemë mashtrimi. I referohemi një rasti me mallra të importuara “si ndihmë humanitare”. Nga skema e ngritur, përfaqësuesi ligjor i...

Ringjall fantazmën Millosheviç/Meta sulmon ‘Open Balkan’ dhe ‘shigjeton’ Ramën

Nisma e "Ballkanit të Hapur" nga Prishtina është sulmuar nga kreu i shtetit, Ilir Meta. Për të, kjo nismë rivalizon procesin e Berlinit dhe...

“VIDEO 3D” e aksidentit në Bullgari, si u përplas autobusi

Në mediat maqedonase është publikuar një video 3D ku tregon skenën si ndodhi aksidenti tragjik me 46 të vdekur në Bullgari. Aktualisht ka komente...