E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Evi Kokalari sulmon Grida Dumën, i publikon foton

Aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari, ka reaguar ashpër ndaj deputetes së PD-së Grida Duma, ku i ka publikuar një foto nga dita e protestës së 8 janarit. Kokalari shkruan në rrjetet sociale se ajo është fytyra e vërtetë e imoralitetit në Shqipëri.

Sipas saj, imoraliteti vetjak është i lidhur ngushtë me atë politik, dhe nuk duhet anashkaluar tek deputetët. Duke iu rikthyer edhe një herë protestës së dhunshme në selinë blu, mbështetësja e “flaktë” e Sali Berishës, Evi Kokalari, bën përgjegjës grupin e Bashës që helmuan qytetarët, për të mbrojtur interesat e tyre financiare. Kujtojmë këtu se Evi Kokalari ka qenë krahu i djathtë i Sali Berishës që nga shtatori kur nisi dhe luftën e tij ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

“Më besoni tashti kur ju them që imoraliteti vetjak është i lidhur ngushtë me atë politik dhe nuk duhet anashkaluar tek deputetët?

Nëse këta nuk i janë besnik njerëzve të tyre, vërtet mendoni se do t’ju jenë besnik juve dhe votës tuaj?

JO! Ju helmuan dhe desh ju vranë në 8 Janar për të mbrojtur interesat e tyre financiare. Herës tjetër konsiderojini këto faktet perpara se ti votoni. Imoraliteti nuk është më çështje private kur vjen tek ata që pretendojnë se mbrojnë interesin tuaj dhe të vëndit. Prandaj imoraliteti i Kongresmenëve në Amerikë merret shumë seriozisht, sepse herët a vonë, imoraliteti i tyre bëhet problemi i popullit.  Votoni njerëz të ndershëm dhe me integritet.  Kjo më poshtë është fytyra e vërtet e imoralit politik në Shqipëri”.

Lexo edhe :   Alibeaj i përgjigjet Berishës, publikon videon që e fundos (VIDEO)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...