Europa League/ Arsenali dhe Roma nuk zhgënjejnë, “ngec” Napoli (Rezultatet)

Janë mbyllur 12 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve, të cilat startuan në orën 21:00.

Nuk kanë munguar rezultatet surprizë, siç ishte barazimi 2-2 mes Real Sociedadit dhe Rijekës.

Ndërkohë, Arsenali nuk e vendosi asnjëherë në dyshim fitoren ndaj Rapidit të Vienës, duke triumfuar në fund me rezultatin 4-1.

Napoli nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj AZ Alkmar në Holandë. Ndërkohë Roma nuk ka zhgënjyer, teksa ka mposhtur më përmbysje Jan Bojsin me rezultatin 3-1.

GRUPI A:

Roma-Jang Bojs 3-1

Majoral 45′, Kalafiori 59′, Xheko 81’/ Nsame 34′

Kluzh-CSKA Sofje 0-0

GRUPI B:

Arsenal-Rapid 4-1

Lakazet 10′, Mari 18′, Nketiah 44′, Smith 66’/ Kitagaua 47′

Molde-Dundalk 3-1

Eikrem 30′, Omojuanfo 41′, Elingsen 67’/ Flores 94′

GRUPI C:

Nisë-Leverkusen 2-3

Kamara 26′, Ndoje 47’/ Diabi 22′, Dragovic 32′, Baumgartlinger 51′

Slavia Praga-Ber Sheva 3-0

Sima 31′, 85′, Stanciu 36′

GRUPI D:

Benfika-Leh Poznan 3-0

Vertongen 36′, Nunez 57′, Pici 58′, Veigl 89′

Rejnxhers – St.Liezh 3-2

goldson 39′, Tvernier 45′, Arfield 63’/ Lestien 6′, Kop 41′

GRUPI E:

Granada-PSV 0-1

Malen 38’/ Tzolis 39′

Omonia-PAOK 2-1

Kukulis 9′, Gomez 84’/ Tzolis 39′

GRUPI F:

Alkmar-Napoli 1-1

Indi 54’/ Mertens 6′

Sociedad-Rijeka  2-2

Xhon 69′, Monreal 79’/ Velkovski 37′, Lonkar 73′