E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Europa League/ Arsenali dhe Roma nuk zhgënjejnë, “ngec” Napoli (Rezultatet)

Janë mbyllur 12 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve, të cilat startuan në orën 21:00.

Nuk kanë munguar rezultatet surprizë, siç ishte barazimi 2-2 mes Real Sociedadit dhe Rijekës.

Ndërkohë, Arsenali nuk e vendosi asnjëherë në dyshim fitoren ndaj Rapidit të Vienës, duke triumfuar në fund me rezultatin 4-1.

Napoli nuk shkoi më shumë se barazimi 1-1 ndaj AZ Alkmar në Holandë. Ndërkohë Roma nuk ka zhgënjyer, teksa ka mposhtur më përmbysje Jan Bojsin me rezultatin 3-1.

GRUPI A:

Roma-Jang Bojs 3-1

Majoral 45′, Kalafiori 59′, Xheko 81’/ Nsame 34′

Kluzh-CSKA Sofje 0-0

GRUPI B:

Arsenal-Rapid 4-1

Lakazet 10′, Mari 18′, Nketiah 44′, Smith 66’/ Kitagaua 47′

Molde-Dundalk 3-1

Eikrem 30′, Omojuanfo 41′, Elingsen 67’/ Flores 94′

GRUPI C:

Nisë-Leverkusen 2-3

Kamara 26′, Ndoje 47’/ Diabi 22′, Dragovic 32′, Baumgartlinger 51′

Slavia Praga-Ber Sheva 3-0

Sima 31′, 85′, Stanciu 36′

GRUPI D:

Benfika-Leh Poznan 3-0

Vertongen 36′, Nunez 57′, Pici 58′, Veigl 89′

Rejnxhers – St.Liezh 3-2

goldson 39′, Tvernier 45′, Arfield 63’/ Lestien 6′, Kop 41′

GRUPI E:

Granada-PSV 0-1

Malen 38’/ Tzolis 39′

Omonia-PAOK 2-1

Kukulis 9′, Gomez 84’/ Tzolis 39′

GRUPI F:

Alkmar-Napoli 1-1

Indi 54’/ Mertens 6′

Sociedad-Rijeka  2-2

Xhon 69′, Monreal 79’/ Velkovski 37′, Lonkar 73′

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...