E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Epidemiologu: Vaksina nuk është zgjidhje përfundimtare për koronavirusin

Më të lexuarat

Epidemiologu Dritan Ulqinaku deklaroi se vaksina nuk është zgjidhje përfundimtare për koronavirusin.

Ai tha se ajo është thjesht një zbutje për COVID-19.

“Vaksina nuk është zgjidhje përfundimtare, por është një zbutje. Për momentin duket e pamundur zhdukja e virusit. Shpresoj që virusi të mos ketë mutacione gjatë rikthimit, mutacioni është një thikë pas shpine ndaj vaksinës”, u shpreh epidemiologu në studion e “ABC News”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se shumë...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...

Dita e Bastijës/ Meta letër Macron: Mbështetja e Francës, motivim për përmbushjen e reformave

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit shpreh...