E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Veshur me kominoshe si punëtor, njerëzit e Çapjas nuk e kapën dot

Më të lexuarat

Ardian Çapja, koka e familjes dhe pronari i një sërë bizneseve në Elbasan, ka rënë pre për herë të tretë e një atentati, ku është qëlluar me snajper, por nuk kanë rritur që të eliminojnë.

Një person i veshur si punonjës në fushën e ndërtimit, mendohet të jetë kyç në atentatin e ndodhur sot.

Burime për “Dosja.al” thonë se një person me kominoshe që përdorin punonjësit e llaçit, ka zbritur nga një automjet i llojit “Ranga Rover” i policisë, dhe ka vrapuar drejt banesës së Çapjave. Ai ka qëndruar aty për më shumë se një orë. Ky është një detaj i ri, lidhur me atentatin ndaj Ardian Çapjas, që tronditi Elbasanin paraditen e sotme.

Po sipas këtyre burimeve, sulmi ishte i mirëmenduar. Ndonëse njerëzit e Çapjave janë vënë në ndjekje të autorëve menjëherë pas atentatit, ata nuk ia dolën mbarë që ti kapnin.

Një pjesë e tyre bllokuan rrugën kryesore në dalje të Krastës, dhe pritën momentin kur mjeti i atentatorëve kaloi me shpejtësi. Atentatorët janë larguar me ndihmën e disa personave të tjerë, që dyshohet se i prisnin në fillim të lagjes së re në Elbasan.

Krimi u shënua mëngjesin e sotëm, në zonën e Krastës në Elbasan. /Burimi: Dosja. al

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...