E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

(Emri-Fotot)/ Ky është efektivi i FNSH-së që u vra nga i biri 7-vjeçar

Roland Bicerri është efektivi i FNSH-së që humbi jetën ditën e sotme, pasi i biri 7-vjeçar e qëlloi me armën e shërbimit të tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:25 në zonën e Saukut, pranë Kopshtit Zoologjik, ku djali  ka qëlluar babanë e tij me armën e shërbimit, duke i shkaktuar vdekjen.

Bicerri ka qenë në një bilardo në këtë zonë duke luajtur me miqtë e tij. Djali në këtë moment ka marrë armën nga çanta e të atit dhe në këtë moment e ka shprehur pa dashje.

Grupi Hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.Veprimet hetimore po kryhen nën drejtimin e Prokurorit, nga SHÇBA dhe strukturat hetimore të DVP Tiranë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...