E mërkurë, 20 Janar, 2021
0 C
Tirana

“Elbasani si Palermo!”, Lleshaj paralajmëron goditjen e madhe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, në konferëncën e përbashkët me Ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj dhe kreun e SPAK Arben Kraja, komentoi ngjarjet e fundit në Elbasan. Lidhur me krahasimin e Elbasanit me qytetin e Palermos në Itali, për shkak të ekzekutimeve mafioze, Lleshaj tha se nuk mund të bëhet një krahasim i tillë. Ndër të tjera Lleshaj tha se policia është e përgatitur për të goditur fort bandat kriminale.

“Elbasani nuk është Palermo, kjo metaforë është e pavend. Por meqë e përmendet, Palermo është qytet evropian. Është e këshillueshme të mos dalim në përfundime të shpejta, sidomos për ngjarjet kriminale. Por kjo s’do të thotë se mund ta etiketojmë një qytet pavarësisht ngjarjeve në 24 orët e fundit.

Dua të them se pothuajse nuk ka ngjarje të pazbardhura në Elbasan, nuk e shoh aq zi sa ju. Jemi përgatitur për të goditur fortë aty, dhe do jetë pa zhurmë por me sukses”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...