Elbasan/ Zjarri përfshin bodrumin e pallatit 12 katësh, evakuohen banorët

Bodrumi i një pallatti 12 katësh është përfshirë ngë flakët pasditen e sotme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në Elbasan, dhe pallati ku ka rënë zjarri ndodhet pranë Gjykatës së Elbasanit.

Të gjithë familjarët që rezultojnë banues në këtë pallat janë evakuuar, ndërsa dy zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

Zjarrfikëset po punojnë për shuarjen e flakëve, teksa nukk bëhet me dije nëse ka persona të lëdnuar nga zjarri në fjalë apo dëme të shumta materiale. Ende nuk dihet shkaku i rënies së zjarrit.