E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

E shkuara kriminale/Mori peng të dashurën dhe kreu marrëdhënie në sy të shokëve

Vrasësi i efektivit ka patur një të shkuar kriminale. Aldi Rama i cili ndërroi jetë mëngjesin e sotëm, rezulton me precedentë të theksuar kriminale. 21-vjeçari, tre vite më parë ka qenë i implikuar në një ngjarje të ngjashme me një pengmarrje. Sikundër zbulon dokumenti i Gjykatës së Lezhës, më 28 korrik ai i kishte marrë telefonin e dashurës dhe i kërkonte 50 euro për t’ia kthyer. Pasi ata janë takuar, ajo i ka dhënë 50 euro, por ai nuk i ka kthyer telefonin. I ndjeri e kërcënonte se do publikonte fotot e saj që ndodheshin në telefon në rrjetet sociale. 21-vjeçari e ka dhunuar, e më tej ka marrë një taksi. Taksisti dhe dy shokët e tij kanë shkuar në një banesë të banuar në Lezhë, ku në një dhomë kanë kryer marrëdhënie seksuale me dëshirë. Vajza ka deklaruar se e ka detyruar që të konsumojë hashash.

Pjesë nga dokumenti

Ajo ka shkuar dhe e ka takuar të pandehurin në një parking, i ka dhënë 50 euro por Aldi Rama nuk i ka kthyer telefonin. Rama e ka gjuajtur me shpulla, ka marrë një taksi dhe taksisti dhe dy shokët e tij kanë shkuar në një banesë të banuar në Lezhë, ku në një dhomë kanë kryer marrëdhënie seksuale me dëshirë. Kanë pirë hashash dhe i pandehuri e ka qëlluar më grushte dhe shpulla, deri sa kanë ndërhyrë shokët e tij. Më tej e dëmtuara ka deklaruar se e ka nxitur dhe detyruar që të konsumoj hashash, dhe e ka kërcënuar se do i publikonte fotot e saj që ndodheshin në telefon në rrjetet sociale.

Kush është Aldi Rama?

21-vjeçari është rritur nga gjyshi i tij, pasi prindërit i kishte të divorcuar që në 2012. Të atin e ka në burg në Greqi. Në moshën 18-vjeçare, Aldi Rama bëri burg për herë të parë. Ai përfundoi pas hekurave, pasi akuzohej se i kishte grabitur telefonin të dashurës së tij, e gjatë kontrollit në banesën ku jetonte me gjyshin, i kishin gjetur dhe një cigare kanabis.

Lexo edhe :   "Pistoletën ia kanë kthyer drejt kokës", babai i Aldi Ramës kërkon drejtësi
Lexo edhe :   "Pistoletën ia kanë kthyer drejt kokës", babai i Aldi Ramës kërkon drejtësi

E dashura e kishte denoncuar në polici dhe për dhunë, por çështja u pushua. Në vitin 2020 ai është ndaluar për mbajtje pa leje e armëve të ftohta. Një vit më pas, paraditen e 28 shtatorit, ai qëlloi me armë zjarri në zemër oficerin e policisë, Saimir Hoxha, duke e lënë të plagosur rëndë. Plumbi i marrë në zemër, solli edhe vdekjen e efektivit 44-vjeçar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...