Aktualitet

“E quajti kloun”, Trump tallet me liderin Suprem të Iranit: Kujdes me fjalët


               Publikuar në : 08:38 - 18/01/20 M P

Në një deklaratë të djeshme, lideri i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei adresoi shumë fjalë fyese ndaj presidentit të SHBA-së Donald Trump. Ai e quajti atë një kloun amerikan. Sakaq, lideri iranian nuk u mjaftua duke sulmuar vetëm SHBA-në, ai adresoi kërcinime dhe fyerje edhe për vendet e BE-së.

Kaq ka mjaftuar që presidenti Trump të përgjigjet menjëherë. Përmes rrjeteve sociale, presidenti Trump me një ironi të hollë është tallur me të.

“I ashtu quajturi ‘Lider Suprem’ i Iranit, i cili nuk ka qenë aq suprem kohët e fundit, ka thënë disa gjëra të pista për ShBA-të dhe Evropën. Ekonomia e tyre po shkatërrohet dhe njerëzit po vuajnë. Ai duhet të jetë i kujdesshëm me fjalët.”, tha Trump në postimin e tij.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT