Stil

E mbajti të fshehtë sëmundjen e rëndë, ndërron jetë aktorja e famshme

rest in peace

               Publikuar në : 17:16 - 05/10/19 user tir

Aktorja e famshme Diahann Carroll ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare. Ajo vuante nga sëmundja e kancerit të gjirit dhe ndërroi jetë pikërisht në muajin e sensibilizimit të kësaj sëmundje.

Thuhet se aktorja nuk dëshironte që publiku dhe fansat ta mësonin se ajo po luftonte sëmundjen e rëndë. Carroll ndërroi jetë në shtëpinë e saj në Los Angeles, pranë të së bijës, Suzanne.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT