E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Lindur dhe rritur në Francë, njihuni me fituesen e “Miss Shqipëria 2021”

Lea Islamaj është 18-vjeçarja e cila rrëmbeu kurorën e më të bukurës e “Miss Shqipëria 2021”. Ajo rrëmbeu votat e jurisë dhe zemrat e publikut që e votuan si vajzën më të bukur shqiptare.

Lea Islamaj ka lindur dhe është rritur në Francë. Pak para finales, Lea u shpreh se ka qenë dëshirë e prindërve të saj që të konkurronte në “Miss Shqipëria”.

Ajo ka thënë se mund të merrte pjesë në “Miss France”, por kishte dëshirë që të konkurronte në vendin e saj të origjinës, e ku me këtë çmim i bëri krenarë prindërit e saj.

Pamela Paja u zgjodh shoqëruese e parë e Miss-it, ndërsa Samanta Pajo u zgjodh shoqëruese e dytë e Miss-it. Mbrëmja magjike e “Miss Shqipëria 2021” u mbajt në kalanë e Petrelës, e organizuar nga regjisori dhe producenti, Petri Bozo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...