E hënë, 25 Tetor, 2021
22.5 C
Tirana

E kërkojnë në Moskë, Interi do 20 milionë euro për sulmuesin

Interi po planifikon të ringjallë edhe njëherë sulmuesin brazilian, Gabriel Barboza, ose siç njihet ndryshe, Gabigol. Oferta e radhës për lojtarin ka ardhur nga Dinamo e Moskës që kërkon shërbimet e sulmuesit, kartoni i të cilit është në pronësi të Interit.

Klubi zikaltër mësohet t’u ketë kërkuar rusëve jo më pak se 20 milionë euro për lojtarin. Një shumë që konsiderohet e lartë nga skuadra e Dinamos së Moskës që është e gatshme të ofrojë deri në 15 milionë euro për brazilianin, i cili kërkon gjithashtu një pagë vjetore prej 4 milionë eurosh në sezon. Gabigol kërkon të rikthehet edhe njëherë në Europë pas aventurës së fundit në Brazil me Flamengon.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...

Kina teston një raketë hipersonike dhe ndryshon rregullat e lojës

Nga: Pierre Haski Amerikanët kanë një shprehje të saktë për ta përkufizuar këtë lloj informacioni:ato janë “momentet Sputnik”, një referencë ndaj lëshimit të objektit të...

A janë propozimet e PD-së ashtu siç i quan Preç Zogaj reformë kushtetuese?

Nga: Luan Rama Përtej ngasjes romantike për ta parë nismën e fundit të Partisë Demokratike si një përpjekje për të realizuar më në fund vetingun e...