E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

Moskë

Medvedev: Sanksionet nuk do të ndikojnë në Moskë

Dmitry Medvedev, ish-presidenti i Rusisë dhe tani nënkryetari i këshillit të sigurisë të vendit, ka thënë se do të ishte "marrëzi" të besohet se...

U hodh nga pallati/ Gjendet i pajetë gazetari në Moskë

Një nacionalist rus që kritikoi Vladimir Putinin dhe parashikoi luftë civile është hedhur nga një dritare e katit të pestë e një ndërtese në...

Drejtori i CIA-s në Moskë për marrëdhëniet Rusi-SHBA

Drejtori i CIA-s, William Burns, po zhvillon një vizitë të rrallë në Moskë për të diskutuar marrëdhëniet SHBA-Rusi. Vizita është ndër përpjekjet e fundit...

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Fotot e rralla/ Nga mbërritja e Enverit me tren, tek firmosja e marrëveshjeve

Memorie. al publikon tre foto të rralla të “Mbledhjes së 81 Partive Komuniste” në Moskë të Bashkimit Sovjetik, e zhvilluar në nëntor të vitit...

Merkel viziton në spital kreun e helmuar të opozitës ruse, pritet të shkaktojë zemërim në Moskë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar kryeopozitarin rus Alexei Navalny, i cili po kurohet në një spital të Berlinit për helmim. Kjo vizitë e...

Bashkëpunëtorja e Navalnyt: Kremlini i përfshirë në helmimin e tij

Një aleate e ngushtë e udhëheqësit të opozitës ruse Alexei Navalny thotë se autoritetet në Moskë nuk duan të hetojnë rreth dyshimeve mbi helmimin...

Futbollisti goditet nga rrufeja gjatë stërvitjes (FOTO-VIDEO)

Një futbollist 16-vjeçar rus është në gjendje të rëndë, pasi është goditur nga rrufeja gjatë stërvitjes. Ivan Zaborsky, 16 vjeç po lufton me vdekjen,...

Koronavirusi ‘mbërthen’ Rusinë, qytetarët ikin nga Moska

Rusia po kalon një situatë tejet të rëndë me koronavirusin, duke 'konkuruar' fortë me Italinë, Spanjën e jo vetëm. Brenda një dite, Rusia ka...

“Nuk jemi detyruar”/ Yuri Kim publikon korrigjimin që Rama i bëri ministrit rus

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim ka publikuar në llogarinë e saj në Twitter qëndrimin e kryeministrit Edi Rama në Moskë, gjatë konferencës...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...