E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

E ëma i dha mbidozë ibuprofeni, i mituri me helikopter drejt Traumës

Një djalë i mitur i është drejtuar sot urgjencës, pasi kishte pirë doza të mëdha Ibuprofeni. 12-vjeçari me inicialet V.K.,  nga Ukraina është transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës.

I mituri kishte konsumuar 5 tableta Ibuprofen 400 mg. Medikamenti iu dha fëmijës nga nëna tij, pasi mendoi ta mjekonte për diarrenë me Loperamid. Aktualisht gjendja e fëmijës paraqitet e stabilizuar, por për mjekim më të specializuar u transportua me helikopter drejt Tiranës. 12-vjeçari nga Ukraina ndodhej prej pak ditësh me pushime me familjen në Sarandë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...