E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Nis era Flick, gjermanët nuk kanë kohë të vajtojnë dështimin në Europian

Joakim Lëv përshëndetje lamtumire, Hansi Flick përshëndetje mirëseardhjeje. Pas 15 vitesh, Gjermania do të ketë një trajner të ri, por nuk do të kenë shumë kohë për të mbajtur zi për dështimin në Euro 2020 pasi kualifikimet e Kupës së Botës rifillojnë në shtator.

Humbja 2-0 ndaj Anglisë të martën jo vetëm që do të thoshte që Gjermania duhej t’i jepte lamtumirën Euro 2020-ës, por gjithashtu i tha lamtumirë trajnerit të vjetër Joakim Lëv.

Për herë të parë në 15 vjet, Shoqata Gjermane e Futbollit (DFB) u desh të kërkonte një shef të ri. Për fat të mirë, një zgjidhje nuk vonoi shumë që para Kampionatit Evropian, ish-menaxheri i Bayern Munchen Hansi Flick u shpall si pasuesi i Lëvit.

Rezultati ndaj Anglisë ishte “një zhgënjim i madh”, tha drejtori i DFB Oliver Bierhoff. Por ai, lojtarët dhe trajneri i ri Flick nuk do të kenë shumë kohë për lot dhe do të duhet të rikuperohen shpejt.

Që më 2 shtator, Gjermania vazhdon udhëtimin e saj në kualifikimin për Kupën e Botës 2022 në Katar dhe Flick do të nisë detyrën e re kur të vizitojë Lihtenshtajnin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Luiza Gega përfundon garën e 3000 metrave me pengesa, në çfarë vendi u rendit

Atletja Luiza Gega zbriti në pistën e stadiumit të Tokios për finalen e madhe në garën e 3000 metrave me pengesa, ku dhe u...

I mori jetën gruas/40-vjeçari: Po e përgjoja, kishte një lidhje jashtëmartesore

Shqiptari Florand Shehu i cili masakroi me thikë gruan e tij para disa ditësh në Greqi, ka rrëfyer para autoriteteve se nuk ishte në...

VIDEO/Rama i shpalli ‘luf*ë të hapur’, Peleshi shfaqet me Dritan Lelin në Vlorë

Situata me zjarret është përkeqësuar gjatë ditëve të fundit. Flakët kanë mbërritur edhe në zonat e banuara, duke ndezur sinjalin SOS në Gjirokastër, Dukat,...

Verbëria e rutinës së dorëzimit të përditshëm

Nga: Agim Baçi Shpesh njerëzit tregohen të verbër, ose bëjnë sikur!”, tha shkrimtari portugez Jose Saramango në ceremoninë e marrjes së çmimit “Nobel” në vitin 1998, duke...

Humbi jetën mes flakëve/ Shoku i viktimës: Nuk kishim zjarrfikëse

Detaje të reja të rënda kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë ndodhur dje në fshatin “Asim Zeneli” në Gjirokastër, ku mbeti...