E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë.

Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin ardhur në Greqi nga vendet e Afrikës së Jugut, para hyrjes në fuqi të masave kufizuese. Nuk kanë lidhje me 40-vjeçarin në Kretë që është “pacienti 0” i Omicron në Greqi.

Sipas informacioneve të protothema.gr, dy rastet që ndodhen në Athinë dhe mbërritën në vend nga Afrika e Jugut para hyrjes në fuqi të ndalimit, u konfirmuan se ishin të infektuar me variantin Omicron.

Siç shkruante protothema.gr të shtunën, rastet kishin simptoma të lehta dhe për këtë arsye iu nënshtruan një testi.

Burimi i lajmit: protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...