E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë terrorizuar tre të rinj në ambientet e një lokali. Ai e ka konsideruar si një ngjarje të stisur nga policia e Prokuroria, ndërsa pohon se ka prova se nuk është pjesë e ngjarjes në fjalë.

“Ngjarje e stisur nga policia e Prokuroria. Nuk jam arratisur, të më nxjerrin një provë e vij. S’jam arratisur nga Shqipëria, aktualisht jam në Dubai. Natën e ngjarjes kam qenë në shtepinë time, kam prova. Nuk kam konflikt me njeri, unë lëviz i qetë”, ka deklaruar ai për “News 24”.

Nga ana tjetër, policia bënte me dije se bazuar në provat e grumbulluara, janë identifikuar dhe shpallur në kërkim autorët e dyshuar të ngjarjes. Bëhet fjalë për shtetasit Ramazan Rraja, 28 vjeç, Alesio Dobrozi, 31 vjeç, banues në Fushë Krujë dhe Roan Brahimi, 29 vjeç, banues në Pllanë, Lezhë, me precedentë të mëparshëm kriminal në fushën e “krimeve ndaj personit”, “armëmbajtjes pa leje” dhe “narkotikëve”, të cilët menjëherë pas ngjarjes janë larguar jashtë vendit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...