E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Durrës/I vjedhin motorin dhe gjen vetë hajdutin, por policia e lë të lirë

Pasditen e 5 tetorit 2021, në lagjen 18 në Durrës, qytetarit Islam Saka i kanë vjedhur motorin. Në videon që ka siguruar “Stop” duket qartë skema e vjedhjes deri në detaje. Hajduti i motorit, Korrado Mile, pasi zbret natyrshëm nga një triçikël, i afrohet biznesit përballë motorrit dhe pasi e ruan për disa minuta, i hipën dhe i jep gaz.

Islami thotë se njoftoi policinë e Durrësit dhe efektivët pasi panë pamjet, nisën kërkimet. Gjatë kësaj kohe, Islami bën kërkimet e tij në Kavajë, Elbasan, Nishtulla, Fushë-Krujë e Tiranë. Më pas ndalet në Mëzez, tek lagjia e romëve, ku i gjen shtëpinë grabitësit të motorrit Korrado Mile. E mbajti Korradon aty, duke njoftuar disa herë sallën operative të policisë. Por kur policia u shfaq, Korrado kishte ikur.

Islami i drejtohet komisaritati numër 6 dhe OPGj Herman Haka i premton ta kapë grabitësin. Dhe ashtu ndodhi. Por drejtoria e policisë në Durrës e liroi, pasi keqbërësi nuk ishte kapur në flagrancë. Problemi i Islamit është se Korrado e ka shitur motorrin dhe thotë, se nuk e mban mend se kujt ia ka shitur. Vec kësaj ai e quan të papranueshme, që e gjeti vetë hajdutin dhe policia e la të lirë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...