E diel, 9 Gusht, 2020
35 C
Tirana

Drafti final për Reformën Zgjedhore/ Murrizi: Nuk do merrni asnjë votë nga opozita

Më të lexuarat

Pronari i hotelit në Tushemisht nxjerr emrat e dy autorëve të atentateve

Pronari i hotel “Voloreka” në Pogradec, Jetmir Muçllari, ka dhënë emra konkretë se cilët beson ai se fshihen pas dy atentateve në hotelin e...

Pandemia në vend/ Pipero: E them me sinqeritet se jemi të lodhur

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero foli së fundmi për ngarkesën e madhe në spitalin e sëmundjeve infektive, si pasojë e koronavirusit. “E them me sinqeritet se...

Dy atentate në pak ditë në hotelin në Tushemisht, pamjet e kamerave nga atentati i parë

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, ku u regjistruan të shtëna me breshëri mëngjesin e sotëm, ka qenë në shënjestrën e një tjetër...

6 persona ndërrojnë jetë në Shqipëri! Ja sa raste të reja u regjistruan

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona në Shqipëri si pasojë e koronavirusit ndërsa...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 124 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa 4...

Ekzekutimi i 27-vjeçarit dyshohet të ketë qenë gjakmarrje, ja çfarë gjeti policia në vendngjarje

Zbardhen detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë që u regjistrua sot në Vaun e Dejës, ku një 27-vjeçar u gjet i pajetë...

“Objektivi i atentatit ishte djali im”/ Flet pronari i hotelit në Tushemisht

Pronari i hotelit në Tushemisht, Jetmir Muçllari, që iu bë atentat me armë zjarri dy herë brenda javës, ka dhënë një prononcim për mediat. Ai...

Pandemia/ Ministria e Shëndetësisë publikon bilancin e 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 135 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri ndërsa ka...

Pasuria marramendëse e Behgjet Pacollit

Ish zëvendëskryeministri Behgjet Pacolli ka deklaruar pasurinë në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Bazuar në deklarimin e tij, ai ka pasuri në vlerë qindra miliona euro....

“Fushata të shtrenjta për të hedhur dyshim”, mesazhi i fortë i Yuri Kim

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim së fundmi ka përcjellë një mesazh të fortë përmes një postimi në rrjetin social Twitter. Kim shkruan se...

Deputeti Myslim Murrizi e ka cilësuar draftin e reformës zgjedhore të përcjellë në Kuvend si të njëanshëm.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, Murrizi tha se ky draft është dërguar në mënyrë të fshehtë në 12 të natës. Ai theksoi se “pazari 21 prillit” nuk do të çohet deri në fund.

“Në mënyrë të njëanshme dhe të fshehtë, si në 17 maj në 12 natës, në mënyrë të njëanshme qenka depozituar një draft i njëanshëm në Komunitet të Partisë. Zoti Balla në të shkon në mend ty, Ramës, Lulit, Monikës e Metës, nëse keni në mend që me paratë e pista të blini opozitën parlamentare, për ta miratuar këtë çorbë të prishur, ju garantoj që nuk do ja dilni. Lërini pazaret e pista për trafikim votash në këtë sallë. Këta deputetë kandidojnë dhe për kryeplak dhe për drejtor me ju. Nuk do ju pinë ujë paratë. Nëse 39 deputetët që kanë firmosur me mua janë tërhequr, le të dalin këtu e të tregojnë fytyrën e tyre”, tha ai.

Deklaratën e tij e ka komentuar edhe kryeparlamentari, Gramoz Ruçi, i cili u shpreh se drafti nuk është dërguar në orën 12 të natës, por në orën 14.00, brenda orarit zyrtar.

“Kam 15 ditë që kam njoftuar mbarimin e afatit të Komisionit të Reformës Zgjedhore. Çdo deputetet në këtë sallë ka të drejtë të sjellë nisma ligjore. Deputetët socialistë kanë sjellë një produkt që vjen si pasojë e një konsulte me opozitën parlamentare dhe jo parlamentare. Nuk është depozituar në Komitet të Partisë, dhe as në mesnatë, por brenda orarit zyrtar, në 14:00 në Protokollin e Kuvendit”, tha ai.

Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka përcjellë më 1 korrik, Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Juventusi i Andrea Pirlo-s/ Pritet revolucion, emergjencë në mesfushë

Largimi që le një shije të hidhur nga Champions League, mbyllja e derës për Maurizio Sarri dhe afrimi i një embleme të vërtetë. Shumë ndryshime...

Pandemia në Itali/ Publikohet bilanci i 24 orëve të fundit

Autoritetet shëndetësore në Itali kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit lidhur me pandeminë. Raportohet se në harkun kohor në fjalë, 2 persona ndërruan...

Si të ulim stresin gjatë pandemisë

Ndërkohë që vazhdon pandemia e COVID-19, izolimi i detyrueshëm, distancimi fizik dhe problemet e tjera janë duke lënë pasojat e tyre tek niveli i...

Rrjeti i njohur social shpreh interes për blerjen e TikTok-ut

Kompania “Twitter Inc” i ka shprehur interesin kompanisë kineze “ByteDance” për të blerë operacionet në SHBA të aplikacionit “TikTok”, bënë të ditur për agjencinë...

Lacio po punon për shqiptarët, Muriqi dhe Kumbulla objektivat kryesorë

Lacio vazhdon të këmbëngulë për futbollistët shqiptarë! Italiania “Gazzetta dello Sport“ i ka kushtuar një artikull të plotë faktit se drejtori sportiv i saj po...