E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Do vendosej nëse do thirrej Berisha si dëshmitar, shtyhet seanca ndaj Haxhisë

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore ndaj ish-truprojës së ish-presidentit Sali Berisha, Izet Haxhia.

Shkak për këtë, është bërë mungesa e prokurorit të çështjes.

Në seancën e sotme, do të vendosej nëse do të pranonte listën e dëshmitarëve të kërkuar nga i akuzuari, ku mes tyre është edhe Sali Berisha.

Izet Haxhia ka kërkuar 18 dëshmitarë në gjykatë në dosjen e bujshme të vrasjes së Azem Hajdarit.

Haxhia është dënuar në mungesë me 25 vite burg për vrasjen e ish-deputetit Azem Hajdari.

Pas 17 vitesh mungese dhe azil në Turqi, Haxhia është ekstraduar në Shqipëri ku kërkuar rihapjen e dosjes, duke pretenduar për një proces gjyqësor të trukuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti  iShteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai u...

”Ngrita çështjen e një Europe të lirë”/ Biden”: Putinit ia thashë të gjitha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka zbardhur detaje në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme në Gjenevë, me...

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...