E mërkurë, 30 Shtator, 2020
14 C
Tirana

“Do ta mbyllësh Eni, apo të çohem nga studio dhe të iki?”, plas sherri në ‘Open’ mes Kryemadhit dhe Kadisë

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Gruaja e Lefter Zhidrus tregon si ka lindur konflikti me fqinjët

Bashkëshortja e 71-vjeçarit, Lefter Zhidru, i cili u ekzekutua pak ditë më parë nga RENEA, ka treguar se si ka lindur konflikti me fqinjët. E...

Mbrëmjen e djeshme janë nxehur gjakrat në emisionin ‘Open’, ndërsa një përballje tejet e fortë ishte ajo e Monika Kryemadhit me ekonomistin Besard Kadia. Ndërhyrjet e njëpasnjëshme në Kadisë gjatë fjalës së Kryemadhit, kanë bërë që kjo e fundit të reagojë ashpër ndaj tij, dhe drejtueses së emisionit, Eni Vasili.

Biseda: 

Kryemadhi: E dëgjova zotrinë me vëmendje, dhe është e dyta herë që është i paedukatë në komunikim. E dyta, por ja bëj të qartë, sepse mendoj që disa djem si puna e këtij, që kanë dëshirë dhe janë ambiciozë për t’u marrë me politikë duhet t’u japim shansin që të dalin dhe të publikohen, të rriten. Pavarësisht se kemi mendime të ndryshme, nuk do të thotë që ky zotëria të mos ketë nderin për të folur me mua.

Kadia: Si thua? Nderin për të folur me ju?

Kryemadhi: Po, po, nderin me mua. Ta kesh për nder që je me mua këtu në panel. Do ta mbyllësh Eni, apo të çohem nga studio dhe të iki?

Kadia: Po jo me nuk është fare nder për mua, ti ke përgjegjësi publike.

Kryemadhi: Eni ke disa herë që ti bën këtë sjellje me mua.

Eni Vasili: Po çfarë t’i bëj unë, unë me zor nuk e mbyll dot. O Besart e shikon që po… do detyrohem që të të heq mikrofonin… prit të mbaroj Kryemadhi dhe pastaj merr fjalën.

Kryemadhi: Hiqja fjalën atij, hiqja mikrofonin kur flas unë. Eni është e pamoralshme edhe për ty si drejtuese emisioni.

Eni Vasili: Çfarë jam duke bërë unë të pamoralshme?

Kryemadhi: Unë kur vij këtu, ne kemi bërë një marrëveshje bashkë, të tjera gjëra janë në skaletë dhe të tjera gjëra këtu. Të gjithë keni lidhje me oligarkë, edhe ti ke, dhe vjen erë dhe unë bashkë me ty se kam qendruar me ty (i drejtohet Kadisë).

Eni Vasili: Ky ka qenë në skaletë.

Kryemadhi: Kemi rënë dakord për të tjera gjëra.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fuqitë e mëdha dhe konflikti mes Azerbajxhanit dhe Armenisë

Çfarë e bëri të rishpërthejë konfliktin për Nagorni Karabakun? Ekspertët mendojnë se kjo mund të ketë lidhje me gjendjen e përkeqësuar ekonomike në Azerbajxhanin...

Tre simptomat që në 85% të rasteve konfirmojnë nëse jeni infektuar me koronavirus

Instituti i Shëndetit Publik në Britaninë e Madhe ka sqaruar se cilat janë 3 simptomat kryesore, që në 85% të rasteve konfirmojnë se një...

Emërohet kryeministrja e parë femër e këtij shteti afrikan

Presidenti i Togos (shtet në Afrikë), Faure Gnassingbe emëroi sot kryeministren e parë femër të vendit, Victoire Tomegah Dogbe. 60-vjeçarja zëvendëson Komi Selom Klassou, i...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Situata nga pandemia/ Manastirliu: Kemi numrin më të ulët të infektimeve në rajon

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka deklaruar se pavarësisht se shifrat e përditshme të infektimeve janë të larta, ato janë brenda parashikimeve. E ftuar në...