Aktualitet

Djegia e fabrikës së kryebashkiakut të Kavajës/ Berisha zbardh skemën


               Publikuar në : 22:45 - 16/01/20 M S

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur hije dyshime referuar djegies së fabrikës në Kavajë. Teksa ka publikuar mesazhin e qytetarit digjital, citohet fakti se kjo fabrikë dyshekësh është djegur tre herë brenda kohës që ka qeverisur Partia Socialiste në Kavajë.

Sipas po këtij burimi, e gjitha kjo bëhet për të përfituar dëmshpërblim. Qytetari që i shkruan Berishës e vë në dijeni se familja Krali i vë zjarrin qëllimisht fabrikës, duke përfituar çdo herë mbi 1 milion dollarë.

Statusi

Akuzon familjen Krajli se djeg per te treten here fabriken!

Kjo e fundit quhet si djegie elektorale!

Lexoni mesaxhin e qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema doktor. Kjo eshte hera e trete qe familja Krajli i ve zjarrin qellimisht fabrikes sa here qe vendi qeveriset nga te majtet duke perfituar cdo here mbi 1 miljon dollare dhe duke mos humbur asgje nga materialet dhe makinerite. Por sic duket Rama po jep fondet qe duhen per blerjen e votave ne Kavaje per zgjedhjet e parakoheshme qe po vijne.

Fabrika e dyshekëve në Kavajë mori flakë pasditen e sotme. Bëhet me dije se fabrika është në pronësi të babait të kryebashkiakut të qytetit Redjan Kralit, Gjergji Krali. Nga zjarri pati vetëm dëme materiale dhe asnjë person të lënduar.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: