E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Diskutohej për energjinë, ikin dritat në Kuvend! Plas gallata mes deputetëve

Kriza energjetike ka dhënë shenjat se ka prekur edhe institucionet. Paraditen e sotme, energjia elektrike është ndërprerë për disa minuta në Kryesinë e Kuvendit, ku zhvillohen mbledhjet e komisioneve parlamentare. Si për ironi të fatit, në Komisionin e Ekonomisë raportonte kreu i OSHEE-së, Ardian Çela, ndërsa në Komisionin e Ligjeve zëvendës ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Ilir Bejtja. “Edhe aeroplani bie, edhe avioni bie, megjithatë shoh që mikrofoni është i ndezur, duhet parë çelësi i brendshëm”, tha Çela.

Një shkëndijë elektrike ka shkaktuar ndërprerjen e energjisë elektrike në Kryesinë e Kuvendit dhe zonën përreth.

Shkëndija ka ndodhur në kabinën e vendosur pranë Kryesisë së Kuvendit, dhe në vend kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe punonjësit e OSHEE-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Një demagog i pandreqshëm, i paaftë, mëkatar dhe ende i rrezikshëm

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...