E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Dimri na ka harruar, ja sa do shkojnë temperaturat për dy muajt e fundit të vitit

Moti na ka surprizuar këto ditë, duke na lënë ndjesinë sikur vjeshta nuk do të vinte. Rreshjet e shiut kanë qenë të pakta, thuajse fare. Në fillim të nëntorit, temperaturat arritën deri në 27 gradë celsius. Por mesa duket, kjo situatë do të vazhdojë edhe përgjatë këtyre dy muajve të fundit të vitit.

Meteorologët thonë se deri në datën 20 nëntor, moti do të jetë i ngrohtë dhe pa reshje shiu. Mëngjesi dhe mbrëmja do të jenë pak të freskëta, ndërsa gjatë ditës termometri do të shënojë mbi 26 gradë.

Pas datës 20 nëntor, priten reshje lokale shirash, por jo në sasi të konsiderueshme. Kryesisht kjo do të ndodhë në zonat jugore dhe pjesërisht në zonat qendrore.

Sipas tyre, edhe dhjetori pritet të jetë i tillë. Dimri i vërtetë duket se është ende larg.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...