E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

dimri

Nuk vuani aspak nga i ftohti gjatë dimrit? Ja çfarë e shkakton këtë gjë

Shumica prej nesh,detyrohemi të përjetojmë një periudhë me mot të ftohtë për të paktën një pjesë të vitit. Dhe një studim i ri ka...

Parashikimet e motit për dimrin, zbuloni si do jenë temperaturat

Në muajin tetor dhe nëntor pritet që moti të jetë përgjithësisht i freskët. Evropa Jugore parashikohet të ketë temperatura relativisht të larta, raporton “Reuters”....

Bëhuni gati se po vjen dimri, ulje drastike temperaturash

Gjatë ditëve të ardhshme, sinoptikanët parashikojnë se do ketë ulje të ndjeshme të temperaturave, të cilat pritet të bien nën zero gradë celsius. Moti do...

Dimri na ka harruar, ja sa do shkojnë temperaturat për dy muajt e fundit të vitit

Moti na ka surprizuar këto ditë, duke na lënë ndjesinë sikur vjeshta nuk do të vinte. Rreshjet e shiut kanë qenë të pakta, thuajse...

Dimri vjen shpejtë, njihuni me sistemin e ri me ngrohje nën dysheme

Sistemi për ngrohjen nën dysheme është kompatibël me dysheme laminati ose pllaka qeramike. Ky fakt së bashku me aftësinë për të mos ngritur nivelin...

Dimri nuk ka ikur/E premtja me diell, por ditë të ftohta na presin

Këtë të premte moti do të vijojë të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, teksa zonat lindore rrezikohen nga reshje të pakta shiu. Sipas...

Dimri i ngrohtë, gjarpërinjtë dalin në sipërfaqe

Dimri me temperatura më të larta se vitet e tjera duket se ka bërë që gjarpërinjtë të dalin nga zgavrat më herët se zakonisht....

“Ne s’mund t’i shpëtojmë, por…”, dimri sfidon refugjatët. Mes tyre dhe familja shqiptare

Dimri për refugjatët në Francë që nuk kanë një strehë mbi kokë është i vështirë. Në mesin e emigrantëve ka dhe shqiptarë. Por për...

Dimri, kërcënim për refugjatët shqiptarë në Francë

Numri i refugjatëve shqiptarë në Francë, është relativisht i lartë edhe pse një numër i madh i tyre është kthyer në Shqipëri. Autoritete atje...

Prag dimri, si i gjen të pastrehë në rrugët e BE-së

Dimri vjen dhe me të edhe të ftohtët. Ai që nuk ka çati mbi kokë, atë e presin kohë të vështira. Gjithnjë e më...

Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...