E martë, 20 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Dëshmia tronditëse/ “Dua 300 euro t’ju them ku është Bleona Mata”, pendohet Meti

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Historia e Bleona Matës u risoll sërish në fokus mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Pa Gjurmë’, ku mbërritën telefonata të shumta nga shqiptarët jashtë vendit, sidomos atyre nga Ulqini që dëgjuan dëshmitarin që dha një dëshmi të rëndësishme. Po kështu, emisioni transmetoi edhe një bisedë me një shqiptar nga Maqedonia, i quajtur Meti Xheladini, i cili pretendonte se kishte fotot e Bleona Matës.

Para dy viteve i dha nënës dy foto që ishin realizuar në Londër kundrejt 600 eurove. Para 24 orëve ai kërkoi para të tjera, duke pretenduar se e di vendndodhjen e vajzës. Por siç duket, gënjeshtra nuk ka zgjatur shumë, pasi nga frika e denoncimit, ai ka rrëfyer të vërtetën.

Meti ka kontaktuar stafin e emisionit, duke thënë se ishte penduar pasi kishte parë se mund ta denonconin në polici. Ai ka thënë më tej se gjithçka e bërë për lekë, pasi është marrë me drogë.

“Unë jam Meti, pashë në incizimet e juaja që më keni akuzuar, dhe do të më denonconi në polici. Unë kërkoj falje, më vjen shumë keq për këtë rast, nuk di si ta shpjegoj. Kam qenë në gjendje shumë të keqe, jam penduar, e kam bërë për lekë.

Kam probleme psikike, jam marrë me drogë dhe e kam bërë për lekë. E di si është dhimbja, dhe kur të bëhem baba do ta kuptoj. I kërkoj shumë falje zonjës Bukurie, jam aty çfarë do ajo, i kam borxh jetën. Kërkoj shumë falje. Ato lekë që m’i ka dërguar Bukuria, unë ia kthej lekët, vetëm të mos më denoncoj në polici”, tha ai.

“Unë e di ku ndodhet Bleona Mata, por dua 300 euro”, shqiptari prej dy vitesh dërgon foto

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dokumentet/ Ambasada shqiptare në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Shqiptare në Greqi ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë emigrantët që kanë aplikuar për t’u pajisur me dokumente biometrike. Ambasada...

30-vjeçarja pret damarët në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Tiranë, ku një 30-vjeçare ka prerë damarët e duarve në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Policia...

Shqipëri-Greqi, çështja e Detit në Hagë/ Zaganjori: “Duket e parakohshme”

Vendimi i sotëm i Shqipërisë dhe Greqisë që çështja e diskutueshme e përcaktimit të kufijve detarë t’i besohet një mekanizmi ndërkombëtar si Gjykata Ndërkombëtare...

Ja si do të dukej një “luftë në hapësirë” në të ardhmen e afërt

Nga: Eric Berger “Ars Technica” Krijimi i Forcës Hapësinore të SHBA-së, ka nxjerrë në pah të gjitha konceptet fantaziste rreth luftimeve në hapësirë. Por a...

Kursi i këmbimit/ Bie paundi britanik, euro nuk ndryshon

Dita e dytë e javës ka rezultuar me një rënie të lehtë të dollarit amerikan përballë lekut. Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet...