E mërkurë, 4 Gusht, 2021
35.5 C
Tirana

Deputeti Gjoni: E papranueshme deklarata e bërë nga Znj.Bozo

Pas deklaratës së bërë nga Znj.Luljeta Bozo, ka reaguar ashpër Deputeti Ralf Gjoni ne fjalën e tij në Kuvend.

Ai është shprehur se është e turpshme dhe e papranueshme që dikush të bëjë një deklaratë të tille.

Sipas tij kemi të bëjmë me glorifikim të një regjimi kriminal, dhe nëse një deklaratë e tillë do të ishte bërë ne një vend tjetër ky person do ta kishte vendin në burg.

Për më tepër që Zonja në fjalë është edhe udhëheqëse e listës së kandidatëve për deputetë në qarkun e Tiranes.

Midis të tjerash Z.Gjoni përmendi edhe projektligjin e dytë për lustracionin që ishte propozuar nga ai dhe një grup deputetësh, ku një pjesë deputetësh refuzuan që ta votonin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Situatë alarmante nga zjarret në Shqipëri

Prej disa ditësh Shqipëria ndodhet e përfshirë nga zjarret, pothuajse në të gjithë territorin e saj. Sipas të dhënave zyrtare nga Agjencia e Emergjencave...

I nxorrën fytit qumështin e dhisë së Karaburunit, kishte shijen e zjarrit

Nga: Lorenc Vangjeli Eqrem bej Vlora ka një përshkrim të jashtëzakonshëm të qelizës njerëzore shqiptare në librin e tij “Kujtime 1885 – 1925”. Evropianoperëndimori fisnik...

Moti bën kthesën e madhe, nesër priten reshje shiu

Nga nesër, gradualisht mbi vendin tonë pritet depërtimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme, të lagështa dhe më të freskëta me origjinë veriperëndimore. Moti...

Sa na kushton një zjarrvënie!

Nga: Dritan Hila Canadair, Viking, Bombardier jane emrat qe njihen avionët e shuarjes së zjarreve. Kushtojnë nga 35-65 milionë dollarë për njësi. Po kaq kushton...

Ekstradohet nga Greqia ish-anëtari i bandës së Cerrikut

Një ish-anëtar i Bandës së Cerrikut është ekstraduar nga Greqia. Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është kryer ekstradimi i shtetasit Bashkim Buzani, 50-vjeç. Ky...