E martë, 24 Nëntor, 2020
5 C
Tirana

Etiketa

deklarata

Çfarë përmban deklarata e përbashkët ekonomike e nënshkruar ndërmjet Kosovës dhe SHBA-ve

Është nënshkruar marrëveshja në mes të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe kryeshefit ekzekutiv i Korporatës Ndërkombëtare të Financave të Zhvillimit të SHBA-së (DFC),...

Qeveria shqiptare reagon pas deklaratave të Greqisë mbi zgjerimin e kufijve detarë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, tha të mërkurën në një reagim të saj për Zërin e Amerikës, se zgjerimi i...

Parlamenti Evropian tregon pse u fshi deklarata e eurodeputetëve

Deklarata e përbashkët e tre eurodeputetëve David McAllister, Isabel Santos dhe Manolis Kefalogiannis u ribotua sot në faqen e PE-së pasi u fshi mbrëmjen...

“Do ia ha veshin Edi Ramës”/ Kryemadhi: Mos u çudisni, jam e pallogaritshme

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi është shprehur se shembja e Teatrit Kombëtar mund të ndalohej vetëm nga një ushtri. E ftuar në emisionin “Open” në...

“Deklarata e Akademive të Shkencave dhe e Ministrisë të Kulturës nuk plotëson kushtet e botimit”

Akademiku Artan Fuga shprehet se deklarata e përbashkët Akademive të Shkencave dhe e agjencisë të Ministrisë të Kulturës nuk i plotëson kushtet e botimit. Përmes...

“Çfarë shteti është ky?”, PD reagon pas vendimit të Ramës për qiratë

Eksperti i Ekonomisë në Partinë Demokratike, Dorian Teliti ka komentuar vendimin e kryeministrit Rama për t’i falur qiranë disa kategorive të caktuara të qytetarëve. Përmes...

“Kam 30 vjet që e duroj”, zbardhet dëshmia e 63-vjeçarit që ekzekutoi gruan

Zbardhen detaje tjera nga ngjarja tronditëse që ndodhi dje në Durrës, ku një burrë goditi me një metër metalik gruan e tij duke e...

Rama i prerë në Rusi: Serbia të njohë sa më shpejt Kosovën

Kryeministri Edi Rama theksoi se Shqipëria ka një qëndrim të qartë, që Serbia ta njohë sa më shpejt të jetë e mundur Kosovën. Gjatë fjalës...

“Nuk e ndihmon dot as Luli”/ Spiropali: Grushti ka nisur në kokën e Metës

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta nga Presidenca. Përmes disa postimeve në Twitter, Spiropali shpreh...

Krahasoi Vuçiçin me Goebbelsin/ Serbia: Të dënohen deklaratat e ministrit Cakaj

Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë ka reaguar ndaj deklarimeve të Ministrit për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, pasi...

Të fundit

Video/ Mesfushori shqiptar, Qazim Laçi protagonist në kampionatin francez

Pas performancës mjaft të mirë me Kombëtaren, mesfushori Qazim Laçi, ka qenë protagonist edhe në ndeshjen e kampionatit të zhvilluar ditën e sotme. Futbollisti dibran...

Bill Gates: Të gjitha vaksinat anti-covid do të jenë gati deri në shkurt 2021

Miliarderi Bill Gates ka treguar pozitivitetin e tij në lidhje me vaksinat anti-Covid që janë krijuar. Ai është shprehur se pothuajse të gjitha vaksinat anti-Covid...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Meta i ashpër me Ramën: Kush të pengon të shtosh buxhetin për shëndetësinë?

Duke folur për situatën aktuale me krizën e shkaktuar nga koronavirusi në vend, Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur se detyra e tij...

Gjirokastra krijon klub të ri, Bashkia merr sërish në përdorim stadiumin

Lajme të mira nga Gjirokastra për sa i përket futbollit. Pas situatës kaotike që solli edhe falimentin e Luftëtarit, i cili këtë sezon nuk merr...