E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Denoncimi/ “Terror administratës për të shkuar në Kongresin e PS”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në faqen e tij në Facebook denoncimin e një qytetari, i cili shprehet se ndaj punonjësve të administratës po ushtrohet presion i vazhdueshëm që të marrin pjesë në Kongresin e Partisë Socialiste.

Sipas tij, Kryeministri Rama po ushtron ‘terror’ mbi ta duke i detyruar që të mbledhin edhe njerëz të tjerë, pasi në rast të kundërt do të pushohen nga puna.

Gjithashtu, qytetari dixhital tregon se kreu i PS në Gjirokastër po bën gati listat e punonjësve, për t’i dërguar më pas në Tiranë, në ‘mbështetje të lali Erit’.

Postimi i plotë:

Vazhdon terrori mbi punonjesit e administrates per te marre pjese me detyrim ne antimitingun e Edvinit!

Lexoni mesazhet e qytetarve dixhital. sb

Mirembrema!

Ne lidhje me ate qe disa persona kane shprehur per mitingun e atij pleres ne daten 23 eshte shume e vertete . Tek ne kan ushtruar nje presion te madh duke na detyruar te japim emrat e personave qe do marrim me vete edhe ne momentin qe do jemi ne shesh duhet ti bejme foto edhe tju a dergojme. Presioni ka qen nese nuk vini edhe nuk sillni njerez jeni te pushuar direkt nga puna.

Ju uroj gjithe te mirat.

Pershendetje Zoti Berisha!

Jam nje qytetare nga Gjirokastra dhe po Juve ne dijeni se kryetari I Partise Socialiste Gjirokaster po Ben lista me punjonjes te admi istrates, duke I detyruar dhe trembur me vendin e punes, per t’i derguar ne Tirane diten e shtune me autobuza ne mbeshtetje te Lali Erit.

Mund tua vertetoni shqiptareve me foto e video “sesa e duan Lali Erin” sa dhe nga Gjirokastra e larget po mbleshin njerez se nga Tirana askush s’genjehet.

Lexo edhe :   Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar
Lexo edhe :   Basha thërret krerët e degëve të Fierit, nisin lëvizjet kundër Berishës

Poshte mashtruesit dhe hajdutet.

Anonim ju lutem

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...