Aktualitet

Dënohet me vdekje ish-presidenti i Pakistanit


               Publikuar në : 08:55 - 17/12/19 Gentjan Progni

Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf është dënuar me vdekje.  Gjenerali është dënuar në akuza të forta tradhtie. Një gjykatë speciale në Islamabad e ka gjetur atë tradhtar dhe e ka dënuar në mungesë.

Gjenerali Musharraf mori pushtetin në një grusht shteti ushtarak në 1999 dhe shërbeu si president i vendit nga 2001 deri në 2008.

Ai aktualisht ndodhet në Dubai, pasi u lejua të largohej nga vendi për trajtim mjekësor në vitin 2016.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT
Këtë e pëlqejnë %d blogues: