E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Dënimi me vd*kje nuk është zgjidhja!

Nga: Brizida Gjikondi

Denimi me vdekje nuk eshte zgjidhja!

Denimi me vdekje eshte kapaku!

Po shkaqet?!

Shkaqet mbeten!

Të marrët që janë rrugëve të Shqipërisë po ashtu!

I marri s’ka frikë, i marri do kontroll permanent nga shteti, policia, mjekesia edhe atehere kur gjykata deshton.

Po thuhet që ka patur denoncime pa fund për këtë të marrë në polici, nga bashkefshataret, biles edhe per perdhunime te grave te fshatit, por policia e ka leshuar prape e prape.

Aq sa atij krimet i dukeshin normalitet.

Perdhunimi i vajzes 6 vjecare ne Kamez nga psikopati qe kishte ne shtepi (dhe nena idiote qe mbronte kriminelin e per mua i duhet hequr urgjent prinderimi) dhe vrasja e vogelushit ne Fier tregojne se shteti dhe shoqeria shqiptare e kane te domosdoshem dhe imediat bashkeveprimin, besimin dhe reagimin dinamik ndaj fenomeneve kriminale qe mund te ndodhin ne komunitet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...

Rama: Do ndaloheni të shkoni në punë, nëse nuk vaksinoheni!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar qytetarët e pa vaksinuar, se nëse nuk marrin dozën e parë, do vijë dita që nuk do mund të marrin...