E shtunë, 4 Prill, 2020
20 C
Tirana

COVID-19, Greqia ashpërson masat

Lexo edhe ...

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Milani ndryshon kurs, një ish-interist tashmë shihet si “timonieri” i ri

Milan është duke bërë një revolucion në menaxhimin e skuadrës, teksa drejtuesit kërkojnë të rikthejnë skuadrën te suksesi e mbi të gjithë në Champions...

“Nuk do rrezikojmë gjithçka”, Rama: Nga e hëna rregulla të reja

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se nga e hëna do të ketë rregulla të reja, në mënyrë që...

Greqia njoftoi të dielën se do të ndalojë udhëtimet në rrugë tokësore, detare e ajrore nga Shqipëria e Maqedonia së Veriut për ata që nuk jetojnë në vend, si dhe do të ndalojë fluturimet nga Spanja në një përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Por autoritetet thanë se kufizimet nuk prekin transportin e mallrave.

Athina zgjati gjithashtu afatin e ndalimit të udhëtimeve nga Italia ndërsa asnjë anije turistike nuk do të lejohet që të ankorohet në portet e saj.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të dielën edhe një tjetër rast vdekjeje nga koronavirusi, duke rritur numrin e përgjithshëm në katër ndërsa numri i të prekurve llogaritet në 331 persona.

Tubimet masive janë ndaluar, janë mbyllur kafene, bare, palestra e ambjente të mbylluara sportive. Duke nisur prej ditës së hënë autoritetet do të vendosin gjithashtu kontrolle në supermarkete për të shmangur rradhët e gjata.

Kisha Ortodokse Greke pritet të zhvillojë një takim urgjent të hënën për të diskutuar pjesëmarrjet në mesha apo shërbesa fetare.

Komiteti Olimpik grek tha se ceremonia e dorëzimit të flakës olimpike për lojërat e këtij viti në Tokio që është planifikuar të zhvillohet më 19 Mars do të mbahet pa praninë e publikut apo gazetarëve. /Voa

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Belgjika shpalli kampionen, kapiteni i Club Brugge: Nuk festoj derisa gruaja të kthehet në shtëpi

Belgjika u bë vendi i parë që shpalli kampionen e kampionatit në tavolinë. Belgët vendosën se në këti momente por edhe në vazhdimin e...

Nuk arriti ta transferonte në verën e kaluar, por Barcelona kishte një pakt “anti Real” me Neymar

Barcelona provoi me të gjitha mënyrat ta transferonte Neymar në verën e kaluar, megjithatë akordi me PSG mungoi. Për sulmuesin interesohej edhe Real Madrid,...

Milani ndryshon kurs, një ish-interist tashmë shihet si “timonieri” i ri

Milan është duke bërë një revolucion në menaxhimin e skuadrës, teksa drejtuesit kërkojnë të rikthejnë skuadrën te suksesi e mbi të gjithë në Champions...

“Nuk do rrezikojmë gjithçka”, Rama: Nga e hëna rregulla të reja

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetin social Facebook, njofton se nga e hëna do të ketë rregulla të reja, në mënyrë që...

Paketa ekonomike përballë sfidës, ‘nuk ka rëndësi sa na kushton’

Nga: Adrian Civici Thellimi i krizës ekonomiko-financiare si efekt i koronavirusit po i vendos shtetet dhe qeveritë e ndryshme përballë detyrimit të disbursimit të miliarda...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT