E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

COVID-19/ Baba Mondi: Sulltan Nevruzi të na largojë këtë të keqe

Lexo edhe ...

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

Në kuadër të festës së Sulltan Nevruzit, Kryegjyshi Botëror i Bektashinjve Baba Mondi, ka dhënë një mesazh për të gjithë besimtarët bektashinj dhe për çdo shqiptar.

Teksa iu referua situatës së shkaktuar nga koronavirusi në vend, Baba Mondi bëri thirrje që t’i japim forcë dhe shpresë personave të sëmurë dhe t’i japim shpresë mjekëve dhe infermierëve.

“Shpresojmë ta kalojmë sa më lehtë këtë situatë. Çdo humbje jete na trishton shumë. T’i japim forcë dhe shpresë personave të sëmurë. T’i japim shpresë mjekëve dhe infermierëve. Hapni sytë se kjo botë është gënjeshtër. Për herë të parë pas vitesh nuk jemi bashkë. Po në komunizëm nuk ishte e njëjta gjë? Jo!

Nuk ka vend për ligështi, ne do të festojmë. Edhe të ndarë fizikisht do të jemi të bashkuar shpirtërisht sot e mot. Do lutemi që ta kalojmë sa më lehtë. Lutemi që politikanët, se janë njerëz të zakonshëm dhe do të marrin ndëshkim saherë që mendojnë për pasurinë e tyre duke lënë pas nevojat tona.

Kemi një vend të bekuar që na e ka falur Zoti. Motra dhe vëllezër, të festojmë. Sulltan Nevruzi të na largojë këtë të keqe dhe të na fali paqe. Zoti iu bekoftë!”- tha Baba Mondi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Pacientët e shtruar te Infektivi/ Manastirliu jep lajmin e mirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se 5 persona të tjerë janë shëruar nga koronavirusi. Përmes një postimi në...

“Lekë në dorë s’ka”/Rama ia pret shkurt qytetarit: Do ju ndihmojmë të mbani frymën

Kryeministri Edi Rama ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme komunikimin live me disa nga qytetarët që kanë shprehur shqetësimet e tyre te platforma “shqipëriaqëduam.al”. Kreu...

Zbuloni dëshirën e Anjeza Shahinit për ditëlindjen e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare Anjeza Shahini, një prej vokaleve më të mira, prej vitesh jeton në Angli. Sot këngëtarja me anë të një postimi në Instagram ka...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT