E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Covid-19 në vend/ Alimehmeti: Shumë persona e kanë kaluar në mënyrë natyrore

Prej disa ditësh, është vënë re një ulje e lehtë e rasteve të reja me Covid-19 në vend.

Epidemiologu Ilir Alimehmeti tha se kjo ndodh dhe për faktin se shumë e kalojnë në mënyrë natyrore, pa e kuptuar, pasi mund të jenë asimptomatikë.

“Sot ne nuk e dimë se sa përqind e ka kaluar covid, e dimë që është më e lartë , por jo saktësisht. Pse po shohim një numër të ulët infektimesh”Është se shumë mund të kenë kaluar tashmë në mënyrë natyrore. Deri në mars, se kalojnë shumë shpejt 100 ditë, do kemi qindra të infektuar që do e kalojnë në mënyrë natyrore, Deri sot ne dimë që ky imunitet duron, por mbetet për tu parë. Sa për vaksinën të gjithë e duam sa më shpejt.”, tha ai në ‘Open’.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...