Champions/Reali viziton blutë londinezë, vendasit me epërsi të lehtë për finale

Raphael Varane do të mungojë sonte për Real Madridin kur ‘blancos’  të përballen me Chelsea në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve në mbrëmje.

Qendërmbrojtësi francez luajti 90 minutat e plota të barazimit 1-1 të javës së kaluar ndaj Chelsea-t në Madrid, ndeshje e lufutar ku Karim Benzema anuloi golin e parë të Christian Pulisicit nën një shi të madh.

Chelsea ka një epërsi të lehtë pasi barazoi 1-1 jashtë, ndeshje ku Timo Werner madje dështoi të shënonte rast flagrant.

Chelsea do të jetë pa mesfushorin Mateo Kovacic për ndeshjen e sotme të kthimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit pasi kroati nuk arriti të rikuperohej në kohë nga një problem musklor. Por Toni Rudiger do të fillojë ndeshjen e sotme në orën 21:00 dhe do të mbajë maskë mbrojtëse pasi pësoi një dëmtim në fytyrë në ndeshjen e parë në Madrid.

Formacionet e mundshme:

Chelsea (3-4-2-1): Mendy; Christensen, Silva, Rudiger; Azpilicueta, Kante, Jorginho, Chilëell; Ziyech, Mount; Havertz

Real Madrid (4-3-3) Courtois; Nacho, Ramos, Militao, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema, Hazard