E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju përcjell zhvillimet kryesore në botë, në 24 orët e fundit

1-Macron goditet me shuplakë gjatë një tubimi: Rast i izoluar që nuk më tremb, asgjë nuk më ndalon dot

2- Izraeli vendos të dielën ‘fatin’ e Netanyahut, parlamenti do të votojë për qeverinë e re

3- Bomba, dronë e robotë vrasës, Gjermania paralajmëron: Ka nisur gara për armatimin me IA!

4- Izraeli shpjegon për AP arsyet e bombardimit të ndërtesës në Gaza

5- Gropa gjigante “përpin” makinat e parkuara në një spital në Jerusalem

6- Mlladiç përjetësisht në burg, Blinken: SHBA do të vijojë të ngrejë zërin për drejtësi

7- Ekspertët: Medikamenti i ri për Alzheimer-in, efektiv vetëm në fazat e hershme të sëmundjes

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...